Váš specialista
na individuální financování a pojištění
Volejte nám ( po-pá 08-18:00 ) 604 857 857

Pozor na podpis souhlasu se zpracováním osobních údajů

Každá podepsaná žádost o financování je pro Vás závazná. Sice to tak možná nevypadá, ale podepsaná žádost je vaše svolení k zahájení schvalovacího procesu.

Proč na to kladu důraz? Představte si, že v každém autosalonu podepíšete jednu žádost a prodejce vás při tom informuje, že Váš úvěr nezávazně “předschválí”. Velmi často se stává, že se tímto předschválením tzv. “zablokujete”!

Sdílená databáze registru oznámí finančním institucím Vaši žádost o financování od několika bankovních institucí najednou. U 99 % bank to má negativní dopad, protože se domnívají, že můžete být nebonitní. Prodejci to myslí dobře, ale tato přehnaná aktivita se ve výsledku nevyplatí pouze Vám.

U nás to chodí jinak. O souhlas žádáme až po schválení kalkulace (ve fázi žádosti o úvěr).

Image 0
Související články

Nespokojte se s nabídkou vytvořenou během 5 minut

Auto nebo jiný vysněný předmět jste vybírali určitě řadu dnů a možná i měsíců. Chápu, že ho chcete mít už co nejdříve doma, ale neunáhlujte se. Tato rychlá koupě by se Vám mohla v závěru pěkně prodražit. Doporučuji obstarat si více nabídek, abyste měli několik variant k porovnání.

09.10.2015 David Dvořáček

Leasing či úvěr můžete kdykoli předčasně ukončit

V případě, že se Vaše společnost nebo Vy sami ocitnete v nepředvídatelné finanční situaci, můžete úvěr ukončit. Také ho však můžete předčasně doplatit.

08.10.2015 David Dvořáček

Kalkulaci si vždy vyžádejte v tištěné podobě

Velmi často se stává, že vůbec nedostanete nabídku financování do ruky. Prodejce vše ochotně vysvětlí a poté se zeptá, pro jakou variantu jste se rozhodli. Vy si ji však potřebujete v klidu prostudovat a porovnat s konkurencí.

09.10.2015 David Dvořáček

Zajímejte se o skryté poplatky

Možná Vás zaujala nějaká “akce”, kde je úroková sazba hodně nízko nebo dokonce na nule. Je to na první pohled velmi lukrativní nabídka, která působí nejlevněji. Bohužel to tak většinou není.

08.10.2015 David Dvořáček

Máte právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu

Ano, i tak hovoří zákon. Každý subjekt, který smlouvu uzavře jako fyzická osoba nepodnikatel, může do 14 dnů odstoupit.

08.10.2015 David Dvořáček
Sledujte nás na sociálních sítích, kde publikujeme zajímavé informace z oboru.